V sobotu 10. prosince 2022 se můžete opět potkat s Duchem Vánoc na 11. ročníku putování!

Milí poutníci,

zapište si do svých diářů sobotu 10. 12. 2022 a nezapomeňte se ve čtvrtek 17. 11. v 11:17 přihlásit! Letos se můžete těšit na méně známou, ale o to víc tajuplnou a krásnou pražskou lokalitu! Duch Vánoc proběhne klasicky venku na tajném místě v Praze…

Termín Ducha Vánoc: sobota 10. 12. 2022 tradičně od cca 14. hodin do večera

Online přihlašování pro týmy: čtvrtek 17. 11. v 11:17 z webovek Ducha 

Doporučuji všem si dát co nejdřív do kupy svůj TÝM a přihlásit se do 30 min od spuštění registrace, později už může být pozdě… Kapacita je tradičně omezená na 27 týmů, tým = 2-5 dospělých + rozumný počet dětí 🙂. Příspěvek do hry = dar pro hluchoslepé se posílá za celý tým přímo na sbírkový účet LORMu! Podrobnosti najdete zde.

Sledujte naši facebookovou stránku.

Zde najdete všechny fotky a videa z loňského Ducha Vánoc 2021!
Autoři fotek: Honza Purkrábek, Jakub Jirout, Mróža Petra Zimermanová, Jaroslav Vlk, Filip Kábrt

Kontakt na Lucku, asistentku Ducha: 605 280 489, duch@duchvanoc.cz

„Putování Prahou za Duchem Vánoc“ je charitativní zážitková městská hra pro čtyř až pěti členné týmy, které putují vybranou lokalitou v Praze a plní úkoly spojené s Vánocemi.

Hodně štěstí při přihlašování, moc se na vás těším!

Váš

Duch Vánoc

P. S.: Duch Vánoc od svého prvního ročníku v roce 2011 let přispívá na hluchoslepé. Účastníci všech předchozích desíti a půl ročníků podpořili organizaci LORM dary v celkové výši 253 935 Kč! Děkujeme ❤️! Charitativní akci pořádají dobrovolníci ze sdružení Velký vůz, z.s.

Duch Vánoc již 10 let přispívá na hluchoslepé

Milí poutníci,

rádi bychom se s vámi podělili o velkou radost, kterou máme z toho, jak jste během proběhlých 10 let byli štědří pro dobrou věc, pro hluchoslepé.
❤️
Společně se nám za tu dobu podařilo vybrat už 217 397 Kč.
❤️
A my vám za tu dobrosrdečnost velmi moc děkujeme!
❤️

Poděkování od Ducha Vánoc za rekordní výtěžek pro hluchoslepé!

Milí poutníci,

účastníci 7. ročníku PUTOVÁNÍ PRAHOU ZA DUCHEM VÁNOC, děkuji vám za naši neziskovku LORM, že jste se letos vydali s námi z Botanické zahrady na Slupi tajů-plným Větrovem a Karlovem až na hradby k Bastionu do zahrady Ztracenka a přes Albertov do kostela sv. Apolináře a podpořili jste společně sociální služby pro hluchoslepé rekordní částkou 29 355 Kč!

Výtěžek zveřejněný v kostele sv. Apolináře ve výši 27 844 Kč bylo navýšen o částku 1 511 Kč z prodeje placek-magnetek + dar!

Jmenovitě děkuji všem spoluorganizátorům, členům A-týmu za všechny nápady, energii a nadšení, které vložili do přípravy i realizace charitativní městské vánoční hry: Filip Kábrt, Oldřiška Kábrtová, Pája Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří zajistili akci na jednotlivých zastaveních: Matteo Caggio, Hedvika Görglová, Eva Horčičková, Lukáš Hradecký, Dušan Janovský, Luboš Luňák, Tereza Malá, Věrka Málková, Gábina Nováková, Tomáš Pýcha, David Rambousek, Jan Škoch, Lenka Vítová, Jana Zajacová

 Za milou spolupráci děkuji partnerům akce:

 • organizaci Velký vůz, z.s. za podporu a zázemí celé akci;
 • Ladislavovi Pavlatovi, řediteli Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy za možnost zahájit Putování v Tropickém skleníku a areálu Botanické zahrady;
 • Ondřejovi Tomanovi ze studentského klubu Mrtvá ryba za ochotu otevřít pro nás Mrtvou rybu speciálně v sobotu a na celý den nám poskytnout zázemí pro svařákové a bonusové stanoviště;
 • Marcele Machutové, ředitelce Muzea Policie České Republiky za vstřícnost při pořádní hry u Kostela Panny Marie a sv. Karla Velikého a Muzea Policie ČR;
 • Mgr. Daně Juráskové, Ph.D., MBA, ředitelce ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze za zpřístupnění Kateřinské zahrady;
 • Páterovi Stefano Pasquero a páterovi Andrea Barbero z Římskokatolické farnost u kostela sv. Apolináře za možnost uspořádat atmosférický závěr hry v krásném gotickém kostele sv. Apolináře;
 • Kapele Shores of Others ve složení Daniel Zappi, Johana Turnerová, Jo Poon a Matouš Jelínek za krásný vánoční koncert v kostele sv. Apolináře;
 • Danielovi Zappi za ztvárnění středověkého lékaře Rembota de Castro v závěrečném videu s poselstvím Karla IV.;
 • Michalovi Červenkovi za natočení a sestříhání videa s poselstvím Karla IV.;
 • Markovi Valíčkovi a Josefovi Čechotovi za zapůjčení kostýmu pro středověkého lékaře z fundusu Barrandovského studia;
 • Davidovi Kalbáčovi zapůjčení helmy a meče pro Rytíře;
 • Lukášovi Kučerovi za zapůjčení pláště pro Rytíře a Jedubabu z Jedové chýše;
 • Ondrovi Suchánkovi za zapůjčení montérek pro zahradníka Václava Kořínka;
 • By The Way Bistru za speciální menu a útulné prostory na afterparty po akci;
 • Michalovi Červenkovi za natočení reportáže ze 7 ročníku Ducha Vánoc.

A máme pro vás už první rychlou fotoreportáž od Ondry Viceníka z pohledu účastníka putování.

Druhou fotoreportáž z příprav, startu, stanovišť a společného závěru v kostele u sv. Apolináře připravil Filip Kábrt.

A na poslední třetí fotoprocházku vás zve Petra Zimermanová, jde se pěkně od startu přes vybraná zastavení až do kostela sv, Apolináře.

Těšit se stále můžete na video, sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 7. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou adventní neděli!

Petra Zimermanová

LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.

Video z Ducha Vánoc 2016

Milí poutníci,

díky Michalovi Červenkovi se můžete vrátit na start 6. ročníku Putování 2016 a prožít si znovu pouť za mnou, Duchem Vánoc, po kouzelných Střešovičkách a Norbertově!

Video-sestřih z celého Putování (kamera a střih Michal Červenka)

Přeji vám všem veselé loučení s rokem 2016 a těším se na vás na startu 7. ročníku v prosinci 2017 :-)!

Váš Duch Vánoc!

 

Poděkování od Ducha Vánoc za rekordní výtěžek pro hluchoslepé ve výši 28 280 korun!

Milí poutníci,

účastníci 6. ročníku Putování Prahou za Duchem Vánoc, děkuji vám za naši neziskovku LORM, že jste se letos vydali s námi po malebných Střešovičkách hledat Ducha Vánoc a podpořili společně sociální služby pro hluchoslepé rekordní částku 28 280 Kč (27 450 Kč bylo navýšeno o dar 200 Kč a částku 630 Kč z prodeje placek-magnetek)!

Jmenovitě děkuji všem spoluorganizátorům, členům A-týmu, za skvělé nápady, energii a nadšení, které vložili do přípravy i realizace charitativní městské vánoční hry: Lucie Gürtlerová (Popelková), Tomáš Hejda, Filip Kábrt, Oldřiška Kábrtová (Sedláčková), Pája Kluzáková, Míša Kudová, Daniela Přibylová, Michal Přibyl, Ondřej Viceník, Lucka Zdráhalová.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří v roli andělů, čertů i všech svatých zajistili akci na jednotlivých zastaveních: Hedvika Görglová, Ondra Suchánek, Luboš Luňák, Lukáš Hradecký, Lenka Vítová, Maruška Švábová, Hanka Pechová, Míša Vlasáková, Anna Lodinová a Matteo Caggio.

Za milou spolupráci děkuji partnerům akce:

 • organizaci VELKÝ VŮZ, Z.S.za podporu a zázemí celé akci
 • Lence Ridzoňové, paní farářce z farního sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 6 – Střešovicích, která nám umožnila uspořádat společný závěr hry se zpěvem koled v kostele Na kopci
 • za kouzelný zpěv děkujeme dětem ze ZŠ Métis a paní učitelce Elen Kiral za nacvičení pásma koled speciálně na Ducha Vánoc; za spolupráci a doprovod děkujeme paní ředitelce Veronice Patrasové i všem rodičům
 • za ochotu a skvělý svařák a prostory pro afterparty po akci děkuji Cafe Baru Na Andělce!

A od našeho tiskového mlčky Ondry Viceníka máme pro vás už první rychlou fotoreportáž, převažují fotky ze stanoviště „Osel a vůl“, kde Ondra hrál dvojroli Josefa a fotografa :-)!

Druhou fotoreportáž z příprav, startu, všech stanovišť a společného závěru v kostele Na kopci připravil Filip Kábrt.

A na poslední třetí fotoprocházku vás zve Petra Zimermanová, jde se pěkně od startu přes vybraná zastavení až do uličky Na Kocourkách a zpátky do kostela Na kopci na zpívání koled…

Těšit se stále můžete na video, sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 7. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou adventní neděli,

Petra Zimermanová

ředitelka LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.

 

Poděkování všem za podporu hluchoslepých ve výši 27 181 korun!

Milí Poutníci,

 

věřím, že jste se na sobotním Putování aspoň na chvíli potkali s Duchem Vánoc! Za sdružení LORM vám všem moc děkuji za vaše nadšení, přízeň a podporu!

 

Váš společný dar ve výši 26 180 korun jste ještě navýšili o 1 001 korun (nákupem magnetek s logem Ducha Vánoc před kostelem), takže jste udělali našim hluchoslepým klientům obrovskou radost, vyčíslenou v hodnotě 27 181 korun! DĚKUJEME!

 

Děkuji všem mým skvělým spoluorganizátorům za všechny jejich nápady, energii a nadšení, které vložili do přípravy letošního pátého ročníku, jmenovitě Páje Kluzákové, Míše Kudové, Oldřišce Sedláčkové, Lucce Zdráhalové a Filipovi Kábrtovi!

 

Speciální dík vyjadřuji Honzovi Kohlíčkovi, který obstaral jako dar dřevo na oheň z pily Suchá Nejdek a ještě nám během celého hry dělal automobilovou spojku!

 

Děkuji všem našim úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří vám putování zpestřili na jednotlivých zastaveních: Hedvika Görglová, Petr, Klárka a Káťa Wawroszovi, Ondra Suchánek, Martin Polášek, Luboš Luňák, Lukáš Hradecký, Lenka Parkánová, Maruška Švábová, Daniel Vála, Lenka Musilová, Michal Červenka, Radka Evjaková, Helena Brožková, Lukáš Nalezenec, Terka a Ondra Malých.

 

Za milou spolupráci děkuji našim partnerům:

 

 • Mikimu Těšínskému, který nám/vám zpřístupnil bunkr/protiatomový kryt i s muzeem v podzemí Parukářky (vrchu sv. Kříže) na Žižkově

 

 • Tadeášovi z autonomního centra Klinika za možnost se na zahradě Kliniky ohřát se u ohně.

 

 • Veronice Pagačové z komunitní zahrádky Meduňka, kde jste vytvořili krásnou společnou mandalu a napsali inspirativní vzkazy pro děcka ze Žižkova.

 

 • Panu provoznímu z Vystřeleného oka za možnost umístit u nich před hospodou poklad pro „soutěživce“.

 

 • Děkuji panu faráři Pavlu Kalusovi, který nám poskytl zázemí pro akci a Betlémskou kapli pro závěrečný koncert v krásném kubistickém kostele ukrytém na žižkovském dvorku.

 

 • Za undergroundové hudební naladění v duchu „Velvetů“ a vánočních koled mockrát děkuji „Plastikovi“ Pepovi Janíčkovi a jeho hostům Elišce Rothové a Otovi „Alfrédovi“ Michlovi!

 

 • Děkuji Honzovi Burianovi, že nás provedl společnou pokornou modlitbou vděčnosti!

 

A na co se od nás můžete ještě do Vánoc/v novém roce těšit J?

 

 • S Filipem se pokusíme do týdne po nocích probrat a zpracovat všechny fotky z Putování. Pokud jste během cesty fotili a chcete, abychom vaše fotky také zařadili do širšího výběru, pošlete je prosím Filipovi v nějaké lepší kvalitě zazipované ke stažení např. z ulozto.cz nebo uschovna.cz do tohoto pátku 18. 12. na e-mail filip@velkyvuz.cz.

 

 • Za týden najdou vedoucí vašich týmů ve svých e-mailech poslední letošní dopis od Ducha Vánoc s poděkováním, odkazem na fotky a prosbou o krátkou a rychlou zpětnou vazbu (vyplnění online dotazníčku).

 

 

 • Fotopříběh (text i fotky), který jste společně vytvořili na stanovišti Tvůrčí duch, vám časem také zveřejníme na webu i FB události. Samotné album (fotokniha) bude po novém roce k prolistování a shlédnutí v pražském Poradenském centrum LORM ve Zborovské 62 na Praze 5.

 

 • A v novém roce se můžete těšit na video z celého Putování od našich 2 dvorních kameramanů Míši Červenky a Ondry Malého!

 

Všem krásný advent!

 

Petra Zimermanová

 

LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.