Poděkování za rekordní výtěžek na 11. ročníku Ducha Vánoc!

Milí poutníci,

děkuji vám, že jste se společně s námi vydali od Hamerského rybníka v Záběhlicích hledat Ducha Vánoc. Během letošního putování jste navštívili 8 evropských zemí, zažili při tom spoustu legrace a snad se i od našich sousedů něco naučili! Doputovali jste kolem meandrů Botiče až do kouzelného kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele ve Staré Hostivaři na společný závěr charitativní hry. Zde nás svým zpěvem koled vánočně naladili zpěváci ze ZUŠ Olešská pod vedením Bronislavy Smržové. Svojí účastí jste podpořili organizaci LORM a sociální služby pro hluchoslepé klienty štědrou částkou! Výtěžek zveřejněný během zpívání koled v kostele ve výši 37 422 Kč jste navýšili o částku 2 092 Kč z prodeje magnetek. Proto se celkový výtěžek vyšplhal na rekordních 39 514 Kč!

Děkuji za nás za všechny úžasným pomocníkům Ducha, kteří pro vás venku v zimě přes 3 hodiny zajišťovali jednotlivá adventní zastavení v Itálii, Španělsku, Německu, Anglii, Ukrajině, Rakousku, Polsku a Francii. Konkrétně to byli dobrovolníci: Eva Boboničová, Hana Dvořáková, Hedvika Görglová, Kája Hladíková, Martina Katolická, Naťa Lešková, Tereza Malá, Katka Rosická, Petra Sejpalová, Karolína Veselá, Petra Veselá, Jakub Jirout, Honza Kohlíček, Martin Nekovář, Martin Vídenský, Jaroslav Vlk, Noah Žyla

Velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží i partneři 11. ročníku akce:

 • Páter Karol Matlok a Markéta Benešová z Fary Hostivař za umožnění pořádat závěr akce v kostele Stětí sv. Jana Křtitele
 • Bronislava Smržová se zpěváky ze ZUŠ Olešská za krásný hudební závěr v kostele se společným zpěvem koled
 • Jitka Vallová za zajištění sladkostí do pokladu
 • Restaurace Hamr v Záběhlicích za poskytnutí zázemí pro přípravu akce
 • Restaurace Na Kačabce za zajištění „Svařákového“ stanoviště a afteparty po akci

Dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Na co se ještě můžete od nás těšit? Časem zkompletujeme a dodáme fotky i krátká videa z vybraných stanovišť. A budeme samozřejmě moc rádi za všechny vaše fotky, videa i ohlasy! To vše nám můžete sdílet na facebookové události.

Přeji vám všem krásnou a pokojnou třetí adventní neděli!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

Poděkování za štědrou podporu na jubilejním 10. ročníku Ducha Vánoc!

Milí poutníci,

účastníci jubilejního 10. ročníku Putování Prahou za Duchem Vánoc, děkuji vám, že jste se letos vydali společně s námi na Staré Město na vzpomínkovou procházku po nejoblíbenějších stanovištích z předchozích 9 ročníků charitativní hry. Současně jste při tom podpořili naši organizaci LORM a sociální služby pro hluchoslepé klienty štědrou částkou! Výtěžek zveřejněný během zpívání koled v kostele Nejsvětějšího Salvátora ve výši 34 567 Kč jste navýšili o dar 700 Kč a také o částku 1 271 Kč z prodeje magnetek. Celkový výtěžek se vyšplhal na rekordních 36 538 Kč!

Děkuji za nás za všechny všem úžasným pomocníkům Ducha, kteří pro vás venku v zimě přes 3 hodiny zajišťovali jednotlivá zastavení na vaší vánoční pouti vedoucí z Mariánského náměstí po proudu Vltavy a podél nábřeží na Františkov až k Haštalskému náměstí a uličkami Starého Města přes Ungelt zpět ke Staroměstskému náměstí. Konkrétně to byli dobrovolníci:

Eva Bobovičová, Lucie Diblíková, Hedvika Görglová, Naťa Lešková, Andrea Naštická, Petra Sejpalová, Silvana Wasitová, Matteo Caggio, Mirek Halama, Dušan Janovský, Jakub Jirout, Honza Kohlíček, Jakub Kopča, Luboš Luňák, Honza Purkrábek, Jaroslav Vlk, Noah Žyla

Velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží i partneři 10. ročníku akce:

 • Skautský institut za poskytnutí zázemí pro přípravu akce i za zajištění svařákového stanoviště u Stromu přání na dvorku pod pavlačí!
 • Národní knihovna ČR za spolupráci při přípravě stanoviště Poklad v areálu Klementina
 • Jitka Vallová za zajištění sladkostí do pokladu
 • Římskokatolická akademická farnost Praha za možnost pořádat závěr akce v kostele Nejsvětějšího Salvátora
 • Eva Trundová (zpěv), Anna Veverková a Blanka Karnetová (housle) za krásný hudební závěr v kostele se společným zpěvem koled
 • Restaurace Kozlovna Apropos za afteparty po akci

Více jak dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Na co se ještě můžete od nás těšit? Časem zkompletujeme a dodáme fotky i krátká videa z vybraných stanovišť. A budeme samozřejmě moc rádi za všechny vaše fotky, videa i ohlasy! To vše nám můžete sdílet na facebookové události.

Přeji vám všem krásnou a pokojnou třetí adventní neděli!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

Zázrak?! Legendární Putování Prahou za Duchem Vánoc letos bude!

Milí poutníci,

zapište si do svých diářů sobotu 11. 12. 2021 a nezapomeňte se ve čtvrtek 11. 11. v 11:11 přihlásit! Letos se můžete těšit na krásnou a tajuplnou pražskou lokalitu. Jubilejní ročník, složený z nejoblíbenějších aktivit posledních 9 roků Ducha, si spolu užijeme!

Termín Ducha Vánoc: sobota 11. 12. 2021 tradičně od cca 14. hodin do večera

Online přihlašování pro týmy: čtvrtek 11. 11. v 11:11 z webovek Ducha 

Doporučuji všem si dát co nejdřív do kupy svůj TÝM a přihlásit se do 30 min od spuštění registrace, později už může být pozdě… Kapacita je tradičně omezená na 27 týmů, tým = 2-5 dospělých + rozumný počet dětí 🙂. Příspěvek do hry = dar pro hluchoslepé se posílá za celý tým přímo na sbírkový účet LORMu! Podrobnosti najdete zde.

Sledujte naši facebookovou stránku a připojte se k FB události.

Kontakt na Lucku, asistentku Ducha: 605 280 489, duch@duchvanoc.cz

Hodně štěstí při přihlašování, moc se na vás těším!

Váš

Duch Vánoc

P. S.: Akce proběhne klasicky venku na tajném místě v Praze, závěr hry snad ve vnitřních prostorách při dodržení všech aktuálních vládních nařízení.

Poděkování a výtěžek Ducha Vánoc 2020

Milí poutníci,

děkujeme vám, že jste se s námi v prosinci 2020 vydali na virtuální pouť za Duchem Vánoc a pomohli opět hluchoslepým!

A snad jste se s Duchem Vánoc během pouti potkali… Možná s vámi seděl u štědrovečerní večeře? Nebo byl ukrytý ve vůni jehličí, kdykoliv jste prošli kolem vánočního stromku? Anebo se odrážel v očích vašich blízkých, s kterými jste měli to štěstí strávit svátky a závěr roku 2020? Zcela určitě se Duch Vánoc projevil ve vaší štědrosti a darech, které jste poslali na sbírkový účet LORMu. Sociální služby pro hluchoslepé jste podpořili částkou 19 333 korun!

Za všechny organizátory hry i za naše hluchoslepé klienty vám upřímně děkuji!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

9½ Ducha Vánoc 2020 proběhne virtuálně během celého adventu!!!

Pozor, pozor, máme pro vás velké překvapení! Duch Vánoc se vám zjeví i letos v průběhu adventu na virtuálním 9½ ročníku! Přihlašování týmů do hry bude spuštěno v pátek 27. listopadu v 17:00, samotná hra plná vánočních výzev začne v úterý 1. prosince 2020 v 15:00, oboje bude probíhat zde na webových stránkách Ducha Vánoc. Letošní Duch Vánoc neproběhne v jeden den na jednom tajném místě v Praze, jak bylo doposud zvykem, ale zcela mimořádně ve virtuálním prostoru od prvního dne v prosinci až do Štědrého dne. Smyslem letošního Ducha Vánoc je se potkávat alespoň na dálku a vnášet si do současné nelehké doby navzájem trochu lehkosti, hravosti, humoru a pospolitosti, ať už virtuálně nebo v rámci rodiny, týmu či místní komunity.

Jak to celé bude probíhat? Na webových stránkách Ducha Vánoc od pátku 27. listopadu od 17:00 budete moct do hry přihlásit svůj tým a od 1. prosince zde budete postupně nacházet vánoční výzvy, na jejichž splnění budete mít obvykle 2 až 3 dny. Úkoly budete moct plnit nejen z tepla svého domova, ale i venku, např. v nedalekém lese či parku. Na facebookové stránce akce pak budete průběžně sdílet, jak si váš tým vedl při plnění samotných úkolů. Do hry se letos tak bude moct zapojit kdokoliv a odkudkoliv, tj. z každého koutu České republiky i světa, pokud vyluští zadání v českém jazyce :-).

Co si prosím do 27. listopadu promyslete a domluvte?

 • Sestavte si co nejdřív svůj tým! Můžete v něm být sami nebo ve dvou, jako rodina nebo ve skupince přátel…
 • Vymyslete si název svého týmu! Můžete použít stejný název jako v předchozích letech nebo se virtuálně spojit s jinými týmy pod novým originálním názvem, je to jen na vás.
 • Důležitá podmínka: Ve svém týmu byste měli mít alespoň jednoho člena, který má aktivní profil na Facebooku. Proč je to nutné? Abyste se mohli virtuálně potkávat se všemi přihlášenými týmy a prokazovat se Duchovi Vánoc, jak jste si vedli při plnění jednotlivých vánočních výzev. Že máte problém se sdílením věcí na sociálních sítích? Tomu rozumíme, ale co budete na facebookové stránce k akci sdílet, je jen a jen na vás, hranice si nastavujete sami ve svém týmu.
 • Svojí účastí budete moct opět podpořit sociální služby pro hluchoslepé klienty LORMu. Proto se domluvte v týmu na výši příspěvku, který pak jednoduše odešlete na sbírkový účet LORM z.s. Letos je výše přihlašovacího příspěvku, tj. daru libovolná. Dar můžete poslat sami za sebe nebo za celý tým hned po přihlášení do hry nebo v průběhu adventu, opět je to jen a jen na vás a vašich možnostech.

Na hlavní stránce webu najdete shrnuté Otázky a odpovědi k letošnímu virtuálnímu ročníku.

A pokud by vám pořád nebylo něco jasné, pošlete svůj dotaz na duchvanoc@velkyvuz.cz.

Těšíme se na vás!

Poděkování od Ducha Vánoc za nalezení dědy Pepika s Ferdou a štědrou podporu pro hluchoslepé!

Milí poutníci,

účastníci 9. ročníku PUTOVÁNÍ PRAHOU ZA DUCHEM VÁNOC, děkuji vám za naši neziskovku LORM z.s., že jste se letos vydali s námi na Žižkov hledat dědu Pepika s voříškem Ferdou a podpořili jste společně sociální služby pro hluchoslepé štědrou částkou 29 917 korun!

Výtěžek zveřejněný v Ulitě na žižkovském Balkáně ve výši 28 149 Kč jste ještě navýšili o částku 1 768 Kč z prodeje magnetek.

Více jak dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným pomocníkům Ducha, kteří v zimě a studeném větru několik hodin zajišťovali jednotlivá zastavení na vaší vánoční pouti Žižkovem, konkrétně to byli: Martina Čurdová, Hedvika Görglová, Jakub Jirout, Naťa Lešková, Radka Matějovičová, Petra Sejpalová, Markéta Světlíková, Petra Urbancová, Líba Vaněčková, Iva Voldánová, Silvana Wasitová, Mirek Halama, Luboš Luňák, Milan Mašek, Robert Procházka, Lukáš Res, Karel Světlík, Noah Žyla

Naše velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží všichni partneři 9. ročníku akce:

 • Organizace Velký vůz, z.s. za podporu a zázemí celé akci;
 • Kino Aero za zpřístupnění dvorku v Biskupcově ulici
 • Páter Miroslav Cúth a jáhen Alois Koláček z kostela sv. Vojtěcha na žižkovském Balkáně za zpřístupnění kostela
 • Členové výboru ze zahrádkářské osady č. 72 za zpřístupnění osady a speciálně Radim a Matěj Bubeníkovi a Veronika Sturmová za pomoc se zajištěním stanoviště v osadě
 • Dům děti a mládeže Ulita za poskytnutí zázemí pro nalejvárnu a sálu pro závěrečný koncert
 • Muzikanti Jirka Jirkoun Horák, Josef Pepíno Lejček a Jakub Kuba Chaba za vánoční koncert
 • Josef Čechota za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z fundusu Barrandova¨
 • Lukáš Kučera za zapůjčení kostýmů na žižkovského Pepika z vlastního fundusu
 • Hedvika Görglová za zapůjčení Foxíka na zahrání voříška Ferdy
 • Ondřej Prcín za natočení videa
 • Barka Fabiánová za nafocení fotoreportáže
 • Magneto bar za zařazení bramborového salátu na meníčko na závěrečné after party

Fotky žižkovských Pepíků na dvorku Aera najdete už nyní na facebookové události zde: https://www.facebook.com/events/2773578336000426/permalink/2852605374764388/.

Na co se ještě můžete od nás těšit? Časem dodáme další fotky, videa s vašimi vánočními přípitky s vaječňákem, video-reportáž z celé akce, proto sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme samozřejmě moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 10. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou a pokojnou druhou adventní neděli!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.

Duch Vánoc 2019 bude 7. prosince!!!

Pozor! Máme tajnou zprávu, že Duch Vánoc se zjeví i letos. A tedy již po deváté budete moct vyrazit na charitativní atmosférickou procházku Prahou s různými zastaveními. Akce proběhne 7. prosince 2019. Všechny podrobnosti teprve zveřejníme a přihlašování spustíme 7. listopadu v 11:07. Akci spolupořádá a výtěžek akce půjde opět na LORM – Společnost pro hluchoslepé, víc bude brzo na těchto stránkách, hlavně se nezapomeňte včas přihlásit.

Poděkování od Ducha Vánoc za rekordní výtěžek pro hluchoslepé!

Milí poutníci,

účastníci 8. ročníku PUTOVÁNÍ PRAHOU ZA DUCHEM VÁNOC, děkuji vám za naši neziskovku LORM z.s., že jste se letos vydali s námi na pražskou periferii poznávat kouzlo zaniklé, mizející a proměňující se Libně a podpořili jste společně sociální služby pro hluchoslepé rekordní částkou 31 893 korun!

Výtěžek zveřejněný v kostele sv. Vojtěcha ve výši 30 110 Kč jste ještě navýšili o dar 500 Kč a částku 1 283 Kč z prodeje magnetek.

Více jak dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Míša Kudová, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Děkuji za nás za všechny našim úžasným B-týmákům, pomocníkům Ducha, kteří v zimě a studeném větru až 4 hodiny zajišťovali jednotlivá zastavení na vaší světské i duchovní vánoční pouti Libní: Katka Jirošová, Klára Laudátová, Sandra Opatrná, Monika Otmarová, Markéta Světlíková, Líba Turjanicová, Jana Zajacová, Mirek Halama, Fanda Houdek, Luboš Luňák, Tomáš Pýcha, Ondra Suchánek, Karel Světlík.

Za velkou vstřícnost  a milou spolupráci děkuji partnerům 8. ročníku:

 • organizaci VELKÝ VŮZ, z.s. za podporu a zázemí celé akci;
 • VÁCLAVOVI ŠPALE ze sdružení SERPENS za zpřístupnění libeňské synagogy na Palmovce
 • VIDĚ NEUWIRTHOVÉ za zapůjčení chanukového svícnu a svícnu menora do synagogy
 • MICHALOVI TOŠOVSKÉMU za zpřístupnění lokality kolem letního baru Long Island Libeň
 • RUDOVI Z HOSPŮDKY U BUDYHO na Libeňském ostrově za poskytnutí originálního zázemí, kde se účastníci mohli ohřát na duši i na těle
 • DAVIDOVI BERENREITEROVI a MARTINOVI OLANOVI KAŠÍKOVI Z KARLÍNSKÉHO SPEKTRA DDM HL. M. PRAHY za zpřístupnění a zajištění aktivit v lanovém centru na Libeňském ostrově
 • JITCE VALLOVÉ za zajištění čokolád u společnosti Nestlé
 • Panu faráři VÁCLAVOVI SOCHOROVI z farního KOSTELA SV. VOJTĚCHA za možnost uspořádat závěrečný koncert v dřevěném secesním kostele sv. Vojtěcha
 • JAKUBOVI SEJKOROVI Z KAPELY PLÁČE KOČKA za společný zpěv koled v kostele sv. Vojtěcha
 • TĚLOCVIČNÉ JEDNOTĚ SOKOL LIBEŇ za poskytnutí zázemí pro přípravu hry
 • Restauraci TANKOVNA PALMOVKA za ochotu, rychlost a skvělý servis na afterparty po skončení hry

Na co se ještě můžete od nás těšit? Na video a fotky z akce, proto sledujte webovky Ducha a Událost na FB.

A budeme samozřejmě moc rádi za vaše fotky, ohlasy a nápady pro 9. ročník :-)!

Přeji vám všem krásnou a pokojnou druhou adventní neděli!

Petra Zimermanová

LORM – Společnost pro hluchoslepé z.s.

Video z Ducha Vánoc 2017

Milí poutníci,

díky Michalovi Červenkovi si můžete prožít 7. ročník Ducha Vánoc 2017 znovu a vydat se na pouť za mnou, Duchem Vánoc, po tajů-plném Větrově, Karlově, Albertově…

Video-sestřih z celého Putování (kamera a střih Michal Červenka)

Přeji vám radostné a pokojné Vánoce a těším se na vás na startu 8. ročníku v prosinci 2018 :-)!

Váš Duch Vánoc!

 

Video-sestřih, fotky, správné řešení šifer, fotopříběh rodiny Dušínů a další zajímavosti z 5. ročníku Ducha!

Milí poutníci,

zajímají vás správná řešení šifer? Chcete si slovem a obrazem připomenout neuvěřitelný štědrovečerní příběh rodiny Dušínů? Rádi byste si prostřednictvím video-sestřihu a fotek zavzpomínali na atmosféru Putování za Duchem Vánoc po Žižkově? Fotky, šifry, fotopříběh a text na téma „Socialistické Vánoce“, to vše najdete zde.

Fotky – výběr malý

Fotky – výběr velký

Fotopříběh z Ducha Vánoc aneb Štědrovečerní příběh rodiny Dušínů, jak ho napsaly týmy putující za Duchem Vánoc

Video-sestřih z celého Putování (kamera Ondra Malý a Michal Červenka, střih Michal Červenka)

Správné řešení šifer

Drby ze zákulisí, ohlasy a fotky od poutníků