Poděkování za rekordní výtěžek na 11. ročníku Ducha Vánoc!

Milí poutníci,

děkuji vám, že jste se společně s námi vydali od Hamerského rybníka v Záběhlicích hledat Ducha Vánoc. Během letošního putování jste navštívili 8 evropských zemí, zažili při tom spoustu legrace a snad se i od našich sousedů něco naučili! Doputovali jste kolem meandrů Botiče až do kouzelného kostelíku Stětí sv. Jana Křtitele ve Staré Hostivaři na společný závěr charitativní hry. Zde nás svým zpěvem koled vánočně naladili zpěváci ze ZUŠ Olešská pod vedením Bronislavy Smržové. Svojí účastí jste podpořili organizaci LORM a sociální služby pro hluchoslepé klienty štědrou částkou! Výtěžek zveřejněný během zpívání koled v kostele ve výši 37 422 Kč jste navýšili o částku 2 092 Kč z prodeje magnetek. Proto se celkový výtěžek vyšplhal na rekordních 39 514 Kč!

Děkuji za nás za všechny úžasným pomocníkům Ducha, kteří pro vás venku v zimě přes 3 hodiny zajišťovali jednotlivá adventní zastavení v Itálii, Španělsku, Německu, Anglii, Ukrajině, Rakousku, Polsku a Francii. Konkrétně to byli dobrovolníci: Eva Boboničová, Hana Dvořáková, Hedvika Görglová, Kája Hladíková, Martina Katolická, Naťa Lešková, Tereza Malá, Katka Rosická, Petra Sejpalová, Karolína Veselá, Petra Veselá, Jakub Jirout, Honza Kohlíček, Martin Nekovář, Martin Vídenský, Jaroslav Vlk, Noah Žyla

Velké poděkování za vstřícnost a milou spolupráci si zaslouží i partneři 11. ročníku akce:

  • Páter Karol Matlok a Markéta Benešová z Fary Hostivař za umožnění pořádat závěr akce v kostele Stětí sv. Jana Křtitele
  • Bronislava Smržová se zpěváky ze ZUŠ Olešská za krásný hudební závěr v kostele se společným zpěvem koled
  • Jitka Vallová za zajištění sladkostí do pokladu
  • Restaurace Hamr v Záběhlicích za poskytnutí zázemí pro přípravu akce
  • Restaurace Na Kačabce za zajištění „Svařákového“ stanoviště a afteparty po akci

Dva měsíce pro vás Ducha Vánoc ve svém volném čase připravovali Oldřiška Kábrtová, Pavla Kluzáková, Lucka Zdráhalová, Petra Zimermanová a Filip Kábrt.

Na co se ještě můžete od nás těšit? Časem zkompletujeme a dodáme fotky i krátká videa z vybraných stanovišť. A budeme samozřejmě moc rádi za všechny vaše fotky, videa i ohlasy! To vše nám můžete sdílet na facebookové události.

Přeji vám všem krásnou a pokojnou třetí adventní neděli!

Petra Zimermanová, ředitelka LORM z.s.