9½ Ducha Vánoc 2020 proběhne virtuálně během celého adventu!!!

Pozor, pozor, máme pro vás velké překvapení! Duch Vánoc se vám zjeví i letos v průběhu adventu na virtuálním 9½ ročníku! Přihlašování týmů do hry bude spuštěno v pátek 27. listopadu v 17:00, samotná hra plná vánočních výzev začne v úterý 1. prosince 2020 v 15:00, oboje bude probíhat zde na webových stránkách Ducha Vánoc. Letošní Duch Vánoc neproběhne v jeden den na jednom tajném místě v Praze, jak bylo doposud zvykem, ale zcela mimořádně ve virtuálním prostoru od prvního dne v prosinci až do Štědrého dne. Smyslem letošního Ducha Vánoc je se potkávat alespoň na dálku a vnášet si do současné nelehké doby navzájem trochu lehkosti, hravosti, humoru a pospolitosti, ať už virtuálně nebo v rámci rodiny, týmu či místní komunity.

Jak to celé bude probíhat? Na webových stránkách Ducha Vánoc od pátku 27. listopadu od 17:00 budete moct do hry přihlásit svůj tým a od 1. prosince zde budete postupně nacházet vánoční výzvy, na jejichž splnění budete mít obvykle 2 až 3 dny. Úkoly budete moct plnit nejen z tepla svého domova, ale i venku, např. v nedalekém lese či parku. Na facebookové stránce akce pak budete průběžně sdílet, jak si váš tým vedl při plnění samotných úkolů. Do hry se letos tak bude moct zapojit kdokoliv a odkudkoliv, tj. z každého koutu České republiky i světa, pokud vyluští zadání v českém jazyce :-).

Co si prosím do 27. listopadu promyslete a domluvte?

  • Sestavte si co nejdřív svůj tým! Můžete v něm být sami nebo ve dvou, jako rodina nebo ve skupince přátel…
  • Vymyslete si název svého týmu! Můžete použít stejný název jako v předchozích letech nebo se virtuálně spojit s jinými týmy pod novým originálním názvem, je to jen na vás.
  • Důležitá podmínka: Ve svém týmu byste měli mít alespoň jednoho člena, který má aktivní profil na Facebooku. Proč je to nutné? Abyste se mohli virtuálně potkávat se všemi přihlášenými týmy a prokazovat se Duchovi Vánoc, jak jste si vedli při plnění jednotlivých vánočních výzev. Že máte problém se sdílením věcí na sociálních sítích? Tomu rozumíme, ale co budete na facebookové stránce k akci sdílet, je jen a jen na vás, hranice si nastavujete sami ve svém týmu.
  • Svojí účastí budete moct opět podpořit sociální služby pro hluchoslepé klienty LORMu. Proto se domluvte v týmu na výši příspěvku, který pak jednoduše odešlete na sbírkový účet LORM z.s. Letos je výše přihlašovacího příspěvku, tj. daru libovolná. Dar můžete poslat sami za sebe nebo za celý tým hned po přihlášení do hry nebo v průběhu adventu, opět je to jen a jen na vás a vašich možnostech.

Na hlavní stránce webu najdete shrnuté Otázky a odpovědi k letošnímu virtuálnímu ročníku.

A pokud by vám pořád nebylo něco jasné, pošlete svůj dotaz na duchvanoc@velkyvuz.cz.

Těšíme se na vás!